חיפוש
  • טל לוי דיאמנשטיין

על שבעת הגמדים של שלגיה ועובדים בעידן המודרני

עודכן ב: יול 26


שבעת הגמדים - כל הזכויות שמורות לאולפני וולט דיסני

ב23.12.37 – היום לפני 78 השנה יצא לאקרנים סרט האנימציה הראשון באורך מלא שלגיה ושבעת הגמדים מבית וולט דיסני.

שבעת הגמדים - דוק, רטנוני, עליזי, ישנוני, ביישני, אפצ'י, וטיפשוני (שיש המכנים אותו גם זללני), בסיפור ובסרט עובדים במכרה, ומתגוררים יחדיו בבקתה.


כדאי ללמוד מהם דבר או שניים על שותפות ועל הרכב צוותים בעבודה:


דוק – הדוקטור, אחראי על תכנון סביבת עבודה יעילה, בירוקרטור אמיתי - למידה מתמשכת מתהליכים שיפור והתייעלות, ובעיקר – סוף מעשה במחשבה תחילה.


עליזי – אחראי ליצירת סביבת עבודה משעשעת, מקום ש"כיף" לעבוד בו, שיגרום לכולם לחייך, שתרצה לבוא לעבוד "עם שיר בלב" בכל יום מחדש, חברותי, עוזר ומסייע לכולם.


רטנוני – אחראי על ההתמקדות, מוודא כל הזמן שהאחרים לא סוטים מהמטרה המרכזית, שה"כיף" לא משתלט על מקום העבודה – ושכולם מאופסים.


ישנוני - איש החזון והחלומות הגדולים, מביא לצוות שיטת עבודה אחרת (מהסוג שמביאים איתם גדולי המוחות בהיי טק), מהווה תזכורת לתובעניות המשימה ומאלץ אותנו להתאוורר מהדפוסים המוכרים.


ביישני – איש עשייה, עסוק בעבודה ולא בדיבורים עליה, זורם עם שינויים, סתגלן, מלמד שיעור חשוב בצניעות, מסייע ביציבות ובשיקול הדעת.


אפצ'י – טבעי, אמיתי וכנה, מלמד אותנו לדבוק תמיד באמת גם כשהיא לא נעימה במיוחד, חסר בושה, רואה בצוות משפחה ולכן ככל שמרגיש בנוח גם תורם יותר.


טיפשוני – אמין מתוך תמימותו, בעל מחשבה יצירתית, לא חושש להביע דעות מחשש לתגובות, יכול להוביל לשינוי כיוון משמעותי ומקדם אפילו מבלי שהתכוון לכך, יוצר גירויים מחשבתיים, עוזר ומסייע בטוב לבו.


איזה סוג של גמד אתם? איזה סוג של גמד הייתם רוצים להיות?רוצה שעסק שלך יתחיל לרוץ?

בשביל זה צריך פשוט לעבוד אחרת.
*התמונה נילקחה מאתר אולפני וולט דיסני - כל הזכויות שמורות לאולפני וולט דיסני  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Instagram - White Circle

טל לוי דיאמנשטיין

פשוט לעבוד אחרת

יועצת ארגונית - מלווה עסקית

מחוז המרכז

ישראל