חיפוש
  • טל לוי דיאמנשטיין

משל ה-WAZE ... תוכנית עבודה אישית לעצמאים בלי להתברבר


״אני יודעת שצריך להכין תוכנית עבודה, רק שעוד לא ממש מצאתי זמן להכין אותה״.., זה המקרה הטוב,

במקרה הפחות טוב הוא אומר, ״אני לא מאמין גדול בתוכניות עבודה, אני פשוט עושה״...


מצאתי את עצמי נעזרת הרבה מאד השבוע במשל הWAZE עם המתאמנים שלי, והחלטתי לשתף אותו כאן במקום לשחוק אותו עד דק בין ארבעה הקירות (החדשים! ) שלי (בואו לבקר, הקפה עליי).

מהו משל הוויז, ובכן..

דמיינו לרגע שאני לוקחת מכם את הטלפון הנייד, המחשב, והאטלס. אין לכם מפה וגם לא חבר טלפוני... (זה זמני, כבר מחזירה)


ואז אני מבקשת מכם להגיע לפגישה מאד חשובה, גורלית, הפגישה שתקבע את רמת החיים שלכם בשנים הקרובות, את עתידכם, הפגישה עתידה להתקיים מחר בבוקר בשקר כלשהו שמעולם לא הייתם בו.


רובנו הגדול נעביר את הלילה במחשבות, בחישובים מתי צריך לצאת, בסוף נצא הרבה יותר מוקדם, נתברבר, נהיה בכיוון בגדול ואז נתרחק, נשאל אנשים, נקבל עצות טובות יותר וטובות פחות, נקשיב להם, נקשיב לעצמנו, נסע במעגלים, נכנס לאין כניסה, נסתובב, ונגיע לפגישה הגורלית אם בכלל נגיע, מותשים. הרוב הגדול אגב, ביחס של בערך 4:5 יתייאשו בדרך ויחזרו הביתה, חלקם יחזרו שניה לפני שיגיעו.


אבל אנחנו כבר התרגלנו לעבוד עם וויז, והוא ברוב חוכמתו מחלק לנו את הדרך לתוכנית עבודה מאד ברורה, הוא יודע כמה קשה לנו להכיל את ההסבר כולו, אז הוא מחלק לנו אותו, מוסיף לנו סאונד וציור, שיהיה לנו מאד ברור, הוא מספר לנו כמה זמן ייקח לנו כל דבר, כדי שנתאזר בסבלנות, וממשיך במקביל תמיד לחפש אפשרויות זריזות יותר, ואם התבלבלנו? הוויז לא מתרגש הוא לוקח שניה, נושם עמוק וממקד אותנו חזרה ליעד.


יצאתם לעצמאות? מזל טוב! אל תוותרו על תוכנית עבודה. היא הוויז שלכם. היא מחלקת את היעד הסופי למנות קטנות. הצלחות קטנות. פקקים קטנים. קיצורי דרך אפשריים ושעת הגעה משוערת. והיא מאפשרת לכם לפעול כמעט על אוטומט בשוטף כדי להגיע ליעד בלי להתברבר יותר מידי...

רוצה שעסק שלך יתחיל לרוץ? בשביל זה צריך פשוט לעבוד אחרת.

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Instagram - White Circle

טל לוי דיאמנשטיין

פשוט לעבוד אחרת

יועצת ארגונית - מלווה עסקית

מחוז המרכז

ישראל