אפרופו פייסבוק


טל לוי - הרצאה על יעוץ אירגוני לבעלי עסקים

לחלק מכם הפוסט הזה ירגיש טיפשי. לחלק הוא יהיה משמעותי. בשביל כמה וכמה לקוחות שעוברים איתי תהליך החלטתי כן לכתוב.. כי מי יודע מה מרגישים אלה שלא נמצאים כאן להגיד לי.


1.פייסבוק הוא בעיקר רשת חברתית.

האלגוריתם הזה שכולם אוהבים לדבר עליו הוא בסך הכל עובד בצורה הגיונית, הוא מראה לך את האנשים שאיתם יש לך אינטרקציה ומניח שהיתר לא מעניינים אותך, רוצה לייצר עניין עם חברים רחוקים? עשה מה שעושים בחיים האמיתיים - התעניין בהם, באופן יזום. וראה זה קסם, למחרת הפייסבוק ידאג לספר לך בדיוק באיזה טיול הם היו עם המשפחה. ככה זה.


2. אפרופו חברים

כמו בחיים האמיתיים, אתה לא נכנס לחדר שיושבת בו קבוצת חברים, צועק מה אתה מוכר ויוצא, זה לא שיווק נכון, זה סתם צעקות.

ככה גם בפייסבוק.

רוצה לשווק בקבוצה? תהיה חלק ממנה. תשאל, תגיב, תצחק, תספרי סיפור, תייצרי אינטרקציה, שווקי את האדם שאת, לא את השיקוי הנהדר שרקחת מתמצית צבי ים.


3. אפרופו צבי ים.

רובם של האנשים שאני פוגשת פוחדים פחד מוות להגיב בפייסבוק, כי זה אוטומטית מייצר אצלם הצפה של התראות. אם זה לא מספיק ברור תגידו אבל ככה זה עובד: מגיבים, שולחים, ואז... לוחצים על שלושת הנקודות בפינה הימנית ומבקשים מהפייסבוק להשבית את ההתראות (יש ציור קטן של פעמון ועליו קו - זה זה!). לפעמים אין עדיין כבה, אז עושים הפעל ואז שוב כבה. שתי שניות ואין התראות.

למה זה חשוב? כי אם לא תגיבי אז האלגוריתם השובב יאפשר לך פחות ופחות להחשף.


4. אפרופו חשיפה.

זה ידוע לכל ש... אנשים לא קוראים תוכן בכלל / כן קוראים דווקא תוכן/תשאת חייבת לקצר את הטקסט / שאת חייבת להאריך את הטקסט/ספר סיפור/תאריך.. זה מבלבל ובעיקר לא נכון.

מה כן נכון?

זאת תורה שלמה והיא תורה מותאמת אישית, לכו ללמוד אותה.


5. אפרופו תיוג...

תייגו אתכם בפוסט מעצבן - שלוש הנקודות הקסומות יאפשרו לכן להסיר את התיוג מהפוסט ולהוציא אתכם ממעגל ההתראות האינסופי, לא רוצים להעליב את הדודה שתייגה אתכם? כבו התראות...


6. אפרופו התראות -

אתם חברים בקבוצה של בעלי כלבים ג'ינג'ים עם שפם בקריית עקרון? יש שם פעילות שוקקת חיים? אתם שם אבל לא מעניין אתכם כל מה שקורה כל דקה, גשו להגדרות הקבוצה ושנו את הגדרת ההתראות. אפשר לעשות את זה בכל קבוצה ולהחליט איזה קבוצות כן חשוב לכם להיות מעודכנים בכל רגע ואיזה ממש לא.

איך יודעים אם קבוצה טובה לעסקים? יש בה דיונים רציניים? תגובות? היא כנראה מנוהלת היטב ותוכלו למצוא ולהתמצא בהם, במקביל קחו שחשבון שאם תבחרו לפרסם את עצמכם בקבוצה בניגוד לכללים - ככל הנראה תבעטו ממנה..

7.אפרופו האשטאג

זה חשוב אבל לא הכי חשוב, הוא מאפשר לאנשים שמחפשים נושא מסוים למצוא אתכם ביתר קלות ולהחשף למי שאתם ולמה שאתם עושים גם הרבה אחרי שהפוסט נכתב, בעסקים - כדאי לערוך מחקר קצר ולהבין איך כדאי ונכון לכתוב כדי שמי שיחפש אתכם - ימצא.


8. אפרופו חיפוש,

מדי פעם, חפשו את המושגים שרלוונטיים אליכם (למשל גמילה מחיתולים אם את יועצת גמילה) הלקוחות שלכם מקיימים דיונים ברחבי הרשת בדיוק על הנושאים שבהם תוכלו לתת עצה טובה, הפנייה, חוות דעת או אפילו קישור לאתר שלכם.


9. אפרופו קישור לאתר.

זה האתר שלי www.tald-hr.com אני מלווה ארגונים בבניית תוכניות עבודה וזה חלק ממה שאני עושה - מסירה חסמים.  אז אם אתם מכירים מישהו שעדיין מפחד מפייסבוק, שתפו אותו, ואם יש לכם טיפים מגניבים שיהפכו את הפייסבוק לגן עדן עבור אחרים, שתפו אותי, אין תזמון טוב יותר מעכשיו, כשתוכניות העבודה של 2020 כבר מתחילות להכתב.


10.אפרופו תזמון,

בדף עסקי אפשר לכתוב מיליון ואחת פוסטים ביום אחד ולתזמן אותם כך שיטפטפו בקצב הנכון... שינוי קטן בהגדרות = יותר זמן פנוי לנהל את העסק!


11.אפרופו אפרופו.

מתה על המילה אפרופו. מילה פריכה כזאת 🤣